تبلیغات
مــ ــهر مــن در دل تــ ــو ؟ - دیدار چهره‌های جنجالی بریتانیا با ترامپ در برج طلایی+تصاویر
سرویس بین‌الملل- روزنامه «ایندیپدنت» با انتشار گزارشی اشاره می کند که «رحیم قاسم» رییس سابق مشاوران فاراژ، «اندی ویگمور» رییس بخش ارتباطات کارزار تشویق‌کننده خروج کشورهای اروپایی از اتحادیه اروپا، «گری گانستر» رییس کارزار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و «آرون بانکز» کمک‌کننده مالی به حزب استقلال بریتانیا از جمله افرادی بوده‌اند که او را در سفر به نیویورک برای دیدار با ترامپ در برج‌اش همراهی کردند.

به گزارش آفتاب‌نیوز؛ این روزنامه در ادامه اشاره می‌کند که در پنت هاوس ترامپ نمایندگان این حزب بریتانیایی ستون‌های مرمری، لوسترهای کریستال، پرتره‌های غول‌پیکر از اسطوره‌های یونانی و مجسمه فرشتگان را دیده‌اند و البته همه را در محیط پیرامونی پوشیده از طلا مشاهده کرده‌اند.

گفه می‌شود او از شیعیان اسماعیلیه است. رییس پیشین مشاوران فاراژ بوده است. او اکنون سردبیر ارشد در سایت «بریت بارت» است و بخش مرتبط با لندن آن سایت را پوشش می‌دهد؛ سایتی نئومحافظه‌کار که از نامزدی ترامپ در انتخابات حمایت کرده بود. گفته شده که او اظهارنظرهای عجیب و غریبی با محتوای جنسیتی و ضد‌زن داشته است. برای مثال، پیشتر پیامی را در ماه ژوئن در توئیتر منتشز کرده بود که در آن به «نیکلا استروژن» وزیر اول زن اسکاتلند گفته بود که او باید دهانش را ببندد. او با تحقیر گفته بود که این زن نمی‌تواند بچه‌دار شود. او بعدا به دلیل اظهاراتش عذرخواهی کرده بود.

قاسم در نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در انتخابات رهبری حزب استقلال بریتانیا شرکت کرده بود. کارزار انتخاباتی او شعار مشابه کارزار ترامپ را داشته است شعار بازگشت دوباره عظمت حزب استقلال بریتانیا بود. او پیش تر به شوخی جنبش استقلال را متشکل از «فاراژیست» ها دانسته بود.

او یکی از اصلی‌ترین کمک‌کنندگان مالی به حزب استقلال بریتانیا و مبتکر کارزار خروج از اتحادیه اروپا Leave.EU می‌باشد. پیش از آن که سرمایه‌اش را در حزب استقلال سرمایه‌گذاری کند از کمک‌کنندگان‌کنندگان مالی به حزب محافظه‌کار بوده است با این حال، در اکتبر سال ۲۰۱۴ میلادی اعلام کرد که دیگر به آن حزب کمک نمی‌کند و ۱ میلیون دلار به حزب استقلال بریتانیا کمک مالی کرده است.

پس از قتل غم‌انگیز «جو کاکس» نماینده حزب کارگر بریتانیا، بانکز در شبکه‌های‌ مجازی نظرسنجی‌ای را به راه انداخت تا ببیند ایا افکار عمومی موافق کشته‌شدن او بوده‌اند یا خیر. اقدامی که انتقاداتی را براگیخت. او پیروزی ترامپ در انتخابات امریکا را حاصل برقراری ارتباط عاطفی میان ترامپ با مردم دانسته است.

برخلاف قاسم و بانکز، گانستر مرد مخفی پشت‌پرده کرازار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بوده است. گانستر استراتژیست سیاسی در واشنگتن بوده است که در چندین انتخابات در امریکا به تحلیل و ارزیابی داده‌ها پرداخته است. او شرکت مشاوره در این زمینه دارد. او گفته است که به خوبی می‌تواند نبض افکار عمومی را در نظرسنجی‌ها دریابد.

او نیز یکی از کلیدی‌ترین چهره‌ها در کارزار ترک اتحادیه اروپا بوده است. ویگمور رییس بخش ارتباطات کارزار انتخاباتی برای حزب استقلال بریتانیا بوده است. او یک بازرگان است و از نزدیک با بانک‌ها و دیپلمات‌ها در تماس است.


  • paper | بیابان زدایی | فروش بک لینک